RSS

Hakkımda

bir

Merhaba, ben Musa AVCI. 1992 İstanbul doğumluyum. Bu blogun adından da belli olacağı gibi PHP ile uğraşıyorum. Fakat PHP serüveni dışında Android sayesinde Java’yla, Python’la ve Web yazılımlarıyla uğraşıyor olmamın sebebiyle de Javascript, CSS konularıyla da ilgiliyimdir. Phpr.org ile de PHP alanında öğrendiklerimin zekatını verme çabasındayım. (Ayrıca bakınız: musa.avci.me)

Burada anlatmaya çalıştıklarım dışında da benden bu ve diğer konularda yardım isteyen herkese elimden geldiği kadar destek olmaya çalışıyorum. Bu nedenle her türlü konuda istediğinizi sorabilirsiniz, ısrar ediyorum.

Phpr.org kod şifreleme servisi!

Phpr.org aslında ilk açıldığında bir PHP kod şifreleme servisi idi. Ve halen buraya eskiden bu şekilde tanıtıldığı için bu amaçla gelen yüzlerce kişi oluyor, fakat maalesef pek istedikleri araç ile karşılaşmıyorlar…

Kod şifreleme servisi olarak yayına başladıktan sonra zamanla aslında bunun benim amacıma ters olduğunu düşünmeye başladım. Her ne kadar bir heves ile açıp bir süre bolca ilgi görmüş olsak da, asıl istediğimin bu olmadığını fark edip hemen o servisi kaldırıp bu güzel alan adına yakışır bir blog açmaya karar verdik.

PHP Serüvenleri

Evet, açmaya karar verdik derken de tek başıma yapmadığımı kastediyordum. Bloga geçiş kararından sonra etrafımda PHP konusunda benim gibi ilgili değerli dostlarıma da beraber bu blogda yazmalarını teklif ettim. Fakat aralarında sadece Orhan bu konuda destek oldu. Tabii sonrasında benimde ilgilenmemem sonucu öylece kala kaldı.

Yaklaşık 6 aylık bir aranın ardından 2012 yılıyla birlikte Phpr.org yeni temasıyla yeniden aktif olmaya başladı. Ve siz bu yazıyı halen okuduğunuza göre de halen yayında olmaya devam ediyor…